Menu

Twoje 3 grosze...

O wtrącaniu trzech groszy w Twoje sprawy

Kredyt ma się rozumieć i liczyć.

3grosze.blog

Wiele poradników o oszczędzaniu przestrzega „jak nie dać się oszukać nieuczciwym pożyczkodawcom”, jednak ja w tym wpisie chcę zwrócić Waszą uwagę na tych bardziej niebezpiecznych - działających zgodnie z prawem. Ponad 90 procent zadłużonych którym pomagałem miało problemy, nie przez nieuczciwe a te legalnie działające firmy. Cały dramat ich decyzji polegał na tym, że zawsze zapoznawali się z treścią dokumentów i sprawdzali oferty, z których zamierzali skorzystać. Wielu ich późniejszych problemów dałoby się uniknąć, gdyby świadomie potrafili wyliczyć ile tak naprawdę kosztuje ich kredyt.


Tych kilka rad pomoże Wam bardziej świadomie podjąć decyzję o kredycie:

 • Wzór każdej umowy czytajcie wcześniej przed podpisem w zaciszu domowym.
 • Zwróćcie uwagę na ilość niejasnych punktów w umowie. Pod większością z nich ukrywają się koszty i ukryte zobowiązania.
 • Zapoznajcie się dokładnie z punktami dotyczącymi reklamacji i wypowiedzeń.
 • Nigdy nie ufajcie odpowiedziom konsultanta firmy, gdy próbuje lekceważąco tłumaczyć wasze obawy co do zapisów.
 • Poproście o kalkulacje kosztów pożyczki w przypadku wcześniejszej spłaty lub częściowej jej nadpłaty w formie załącznika do umowy.
 • Nigdy nie zaciągajcie większego zobowiązania, niż faktycznie jest Wam potrzebne a każda próba nakłaniania przez konsultanta niech zapala Wam lampkę ostrzegawczą. 

Prawo bankowe w wielu aspektach chroni Konsumentów, jednak często zabiegi marketingowe zniekształcają rozumienie oferty. Ukryte koszty pożyczek mogą być bardzo różne, zależą od inwencji podmiotu, który nam go udziela. Reklama kredytu gotówkowego jednego z bardziej popularnych banków w Polsce krzyczy obecnie z bilbordów „Teraz oprocentowanie tylko 7% w skali roku”. Tak naprawdę, po wyliczeniu prowizji i opłat okazuje się kredytem w wysokości RRSO 23,15% a wcześniejsza jego spłata podnosi jego koszt trzykrotnie! Znając faktyczną wielkość zobowiązań łatwiej będzie Wam wyznaczyć limit celowej pożyczki oraz zrezygnować z części potrzeb. Przy podejmowaniu decyzji musicie zawsze być gotowi na różne scenariusze jakie napisze życie.

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • mateusz7814

  Witam Rozmawiając o kredytach zapraszam na moją grupę na faceboku tam znajdziesz ubezpieczenia pożyczki konta bankowe i wiele więcej www.facebook.com/groups/515657662138362/

 • boddekk

  Super informacje daliście w tym zakresie. Polecam też www.aasapolska.pl - najlepszy portal kredytowy na rynku w Polsce !

 • Gość: [bravebeaver] *.toya.net.pl

  Musicie dobrze przemyśleć fakt kredytów i pożyczek, ja osobiście bardzo często czytam na temat takich finansów. Szczególnie, kiedy robię zakupy na raty..wtedy wyjątkowo zwracam uwagę na odsetki i opłaty.

 • kazio4432

  W tym temacie trzeba zdecydowanie troszkę się rozpoznać. Nie robić tego na hura, tylko przede wszystkim myśleć pozyczka-online.info

© Twoje 3 grosze...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci